Jehoszua, Jezus, Syn Boży, Słowo, Droga, Prawda, Życie
Strona Główna Artykuły KontaktGrudzień 14 2017 19:36:08
Nawigacja
Artykuły
Szukaj
Ja i moja rodzina:
Ostatnie Artykuły
Ewangelia
Malżeństwo, a "rozwód"
Jednorodzony - Pierw...
Jednorodzony - Pierw...
Imię Pana
O mnie

"Niechaj się nie trwoży serce wasze. Wierzcie w Boga i we mnie wierzcie!
Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie"
Jana 14:1,6

Witam serdecznie na stronie poświęconej sprawom Królestwa Bożego.
Nazywam się Paweł Krause, mam 36 lat i mieszkam w Bydgoszczy.

Nie należę do żadnego kościoła, ugrupowania religijnego, czy organizacji ludzkiej.
Nie sugeruję się również naukami żadnego z wyznań.
Moim jedynym drogowskazem jest Pismo Święte, świadczące o Chrystusie - Synu Bożym, który umożliwił nam pojednanie z Jedynym Bogiem Ojcem, z Którego woli stał się naszym jedynym Nauczycielem, Panem, Królem i Drogą do Ojca.

Stworzyłem tę stronę, gdyż postanowiłem podzielić się własnymi przemyśleniami, wynikającymi z osobistego badania Słowa Bożego - Biblii, mając nadzieję, że być może w jakiś sposób komuś to ułatwi zrozumienie niektórych istotnych spraw, które są zaciemniane i ukrywane przez wiekszość ugrupowań religijnych.
Nie uważam się za proroka, ani za osobę mającą monopol na prawdę - Prawda jest w Chrystusie, dlatego swoją wiarę buduję wyłącznie na Słowie Bożym (posłuszeństwie słowom Syna Bożego), a jeżeli ktoś mi wskaże na podstawie Biblii, że się w czymś mylę, to zmienię swój pogląd i będę wdzięczny za wykazanie mego błędu...

Po przyjęciu Ewangelii - świadectwa Boga Ojca o Jednorodzonym Synu (1 Jana 5-5-13, Jana 1:10-14, 3:18, 6:28-29, 1 Jana 4:15-16) i Jego ziemskim dziele odkupienia z grzechów i pojednania z Bogiem (1 Koryntian 15:1-4, Rzymian 5:10), kiedy to na krótką chwilę stał się "synem człowieczym" (Jana 1:1-3, Filipian 2:6-8) o naturze wyłącznie ludzkiej (2 Jana 7, 1 Jana 4:2-3) takiej jak nasza z wyjątkiem grzechu, oddając za nas życie - naszym celem powinno być całkowite posłuszeństwo Słowu (Synowi Bożemu) we WSZYSTKIM (Jana 14:21, Marka 9:7, Łukasza 6:46, 2 Piotra 3:2, 1 Koryntian 9:20-21), jako naszemu Panu (Rzymian 10:9, 1 Koryntian 8:6) i Zbawicielowi, powinniśmy dążyć do tego, aby myśleć (1 Koryntian 2:16), wierzyć (Objawienie 14:12) i postępować, tak jak On (1 Jana 2:5, 1 Tesaloniczan 1:6), gdyż w ten sposób zostaje uwielbiony sam Bóg Ojciec i w ten sposób mamy z Nimi społeczność (Filipian 2:11, Jana 14:24, 15:7-8, 1 Jana 1:2-3).

W ten sposób będziemy pełnić wolę Boga Ojca, stale wzrastając w poznaniu Jego oraz Jego Syna, krocząc jedyną DROGĄ, która zawiera całkowitą PRAWDĘ i jako jedyna prowadzi do ŻYCIA wiecznego (Jana 14:6).

W ten sposób nie pozwolisz, aby diabeł i jego dzieci wpajali Tobie "inną ewangelię" (Galatów 1:6-10), na przykład zwodząc Ciebie takimi kłamstwami, jak nauka o "trójcy", fragmentarycznym nakazie zachowywania Prawa (zakonu) Mojżeszowego, zamiast Chrystusowego, czy innych pośrednikach, organizacjach niż Syn Boży.
Kłamstwa te (zwłaszcza tak straszne i perfidne, jak te o trójjedynym bogu) pozbawiają możliwości poznania i zbliżenia się naszego Jednego Prawdziwego Boga i Jego Syna, naszego Jedynego Pana, a tym samym pozbawiają życia (Jana 14:1,7, 6:69, 1 Jana 1:3, 2:22-23, 3:22-24, 2 Jana 1:9, 1 Koryntian 8:6, 11:3, Marka 12:28-30, 2 Piotra 1:2, Efezjan 1:3 i początki listów Pawła).

"A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś"
Jana 17:3

"Jehoszua", to oryginalne hebrajskie brzmienie imienia "Jezus", którego zdecydowałem się używać właśnie w takiej - pierwotnej formie, przy czym nie widzę nic złego w używaniu formy "Jezus"

Skąd wiem, że imię to brzmi właśnie Jehoszua? To proste - z Pisma.
Starotestamentowy Jozue wspominany w NT, na przykład w liście do Hebrajczyków 4:8, czy też w Dziejach Apostolskich 7:45 nosi identyczne imię - zapisane greką, jak Pan Jezus -ιησους.
Natomiast hebrajskie imię Jozue w ORYGINALE brzmi właśnie JEHOSZUA: "יהושע"(Jozuego 1:10, por. 2 Mojżesza 17:10) według wszelkich dostępnych źródeł i słowników. W ten oto prosty sposób Słowo pokazuje, iż ORGINALE imię Jezusa brzmiało Jehoszua, zaś polscy tłumacze Biblii, z nieznanych względów, nie zdecydowali się na tłumaczenie dosłowne, z małymi wyjątkami: „Jego synem był Non, jego synem Jehoszua'' (1 Kronik 7:27 BW).

Ludzie natomiast dwoją się i troją, przekonując się wzajemnie i kłócąc o to, jak prawidłowo to imię wymawiać, lecz to naszym codziennym życiem i uczynkami, naszym posłuszeństwem Słowu (Synowi) - dajemy wyraz naszej wierze w Syna Boga Jedynego, to nasze odrodzone serca i umysły stanowią o naszej sile, a nie wymawianie w taki, czy inny sposób Imion...
„To przypominaj, zaklinając ich przed Bogiem, aby się nie wdawali w spory o słowa, bo to jest bezużyteczne, a tylko słuchaczy do zguby przywodzi” (2 Tymoteusza 2:14).

Jeśli zaś ktoś się upiera i naucza, że koniecznie "tak, a tak" MUSISZ "mówić" - zostaw go, jest po prostu nadal cielesny i odwraca uwagę od tego co naprawdę ważne i istotne.

Zachęcam do czytania zaczynając od artykułów pt.

"Fundament wiary".


"Bóg Prawdziwy, czy trójjedyny?"

stat4u
News

Brak Newsów

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 107
Nieaktywowany Użytkownik: 79
Najnowszy Użytkownik: Aga
"A któż może zwyciężyć świat, jeżeli nie ten, który wierzy, że Jezus jest Synem Bożym?" 1 Jana 5:5
... // ...


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie